ایستگاه لحیم کاری دیجیتال ( ورژن 3 )

ایستگاه لحیم کاری دیجیتال ( ورژن 3 ) 2022-11-16

دسترسی دریافت را ندارید


این ایستگاه لحیم کاری دیجیتالی کاملاً ساده و کاربردی است ضمنا چند سالی هست که با برند های مختلف بصورت تجاری در اروپا عرضه میگردد . این طرح کاملا حرفه ای بوده و کلیه پارامتر های لازم را برای یک هویه دیجیتالی را دارد.


1.jpg


برخی از ویژگی ها:

تنظیم دما هویه بصورت خودکار
حالت آماده بکار بودن و خاموش شدن خودکار
ساده بودن طرح و در دسترس بودن قطعات و کم هزینه
صفحه نمایشگر که کلیه مقادیر تنظیمات را جزء به جزء نشان می دهد
و .....

:sun: این نسخه با قطعات DIP هست و در صورت نیاز می توانید با سلیقه خود بصورت SMD نیز تهیه کنید.


شماتیک مدار


2.jpg


میکروکنترلر از Atmega8L-8 استفاده می کند.نکته اصلی این است که با حرف L باشد! دستورالعمل های کافی در مورد نحوه فلش کردن میکروکنترلر در اینترنت وجود دارد. برای فریمور از برنامه avrdude استفاده شده ( شما می توانید از هر نرم افزار دیگری استفاده کنید ). تمام فایل های سیستم عامل hex، eeprom، فیوزها در فایل موجود هستند.


4.jpg

:sun:شما نیاز به یک دسته هویه از نوع دیجیتالی مانند مارگ گرداک دارید و نیازی نیست چیزی را به تغییر دهید. لازم است یک عامل تقویت کننده به طور خاص برای ترموکوپل ساخته شود. شما می توانید همه چیز را در نمودار ببینید. تقویت کننده عملیات بر روی تراشه OP07 ساخته شده است.


8.jpg

:sun:مدار اصلی IRFZ46N استفاده شده است. این یک ماسفت نسبتاً قوی است. اما مشکل چنین ماسفتی این است که اگر ولتاژ کمی به گیت وارد شود، آنگاه کاملاً باز نمی شود و شروع به گرم شدن بسیار می کند که خوب نیست. بنابراین ترانزیستور را به IRLZ44N تغییر دهید. برای تغذیه از ترانسفورماتور حلقوی با دو سیم پیچ ثانویه: اولی برای 24 ولت، 3 آمپر، دومی برای 10یا 12 ولت، 0.7 آمپر مناسب است.( الته می توانید از ترانس های با هسته آهنی هم استفاده کنید )

همچنین یک سیم به پایه آهنی لحیم کاری می رود. برای تنظیم مجدد تایمر شمارش معکوس برای حالت خواب یا اتصال از شبکه لازم است. اگر مثلاً تایمر را برای 5 دقیقه تنظیم کنید و با هویه لحیم کاری کنید (آن را از پایه جدا کنید یا روی آن قرار دهید) ایستگاه به حالت آماده به کار می رود. به محض این که هویه لحیم کاری را از روی پایه جدا کنید، تایمر به 5 دقیقه (که شما تنظیم کرده اید) تنظیم می شود و دوباره شروع به شماره اش معکوسی می کند.


5.jpg
6.jpgموفق باشید.🥀
نویسنده
SONIC
دریافت‌ها
0
بازدیدها
113
اولین انتشار
آخرین بروزرسانی
رتبه‌بندی
0.00 ستاره 0 رتبه‌بندی

فایل‌های بیشتری از SONIC

اشتراک‌گذاری فایل

بالا