سیستم خودکار زنگ مدرسه با استفاده از آردوینو

الکترونیک سیستم خودکار زنگ مدرسه با استفاده از آردوینو 2022-06-28

دسترسی دریافت را ندارید
این روزها با خودکار شدن همه چیز، بد نیست که به زنگ مدرسه قدیمی جلوه ای از اتوماسیون بدهیم. بنابراین بیایید سیستم زنگ خودکار مدرسه را با استفاده از برد توسعه آردوینو طراحی و توسعه دهیم. این سیستم هر روز زنگ مدرسه را در زمان از پیش تعریف شده فعال می کند. اضافه کردن این پروژه همراه با یک سوئیچ دستی برای فعال کردن زنگ. این به کاربر این اختیار را می دهد که در صورت نیاز آن را به صورت دستی فعال کند.

[H2]شماتیک سیستم خودکار زنگ مدرسه:[/H2]
لطفا گزینه ورود یا ثبت‌نام را انتخاب کنید تا پیوندها برای شما قابل نمایش شوند


ماژول RTC DS1307:
DS1307 یک تراشه ساعت Real Time است که در بسیاری از برنامه های Embedded برای افزودن زمان واقعی به سیستم استفاده می شود. زمان‌بندی ایجاد شده با استفاده از تأخیرهای میکروکنترلر به اندازه زمان واقعی دقیق نیست، بنابراین وقتی به برنامه‌های حساس به زمان مانند هشدارها می‌رسد، استفاده از تایمر از تراشه‌های RTC بسیار ضروری است. این تراشه RTC با استفاده از پروتکل ارتباطی I2C با آردوینو ارتباط برقرار می کند تا ورودی بلادرنگ را ارائه دهد. آردوینو می تواند از این ورودی زمان واقعی برای انجام عملیات مورد نظر استفاده کند، در مورد ما زنگ مدرسه به صدا در می آید.

کار پروژه زنگ خودکار:

کار این سیستم زنگ مدرسه خودکار با ماژول ساعت Real Time DS1307 شروع می شود. این ماژول آردوینو را با زمان واقعی تغذیه می کند و آن را پیگیری می کند. از طریق فرآیند نظرسنجی، آردوینو مرتباً مقادیر زمان و تاریخ را از این تراشه دریافت می کند. همچنین به کاربر پنج ورودی دکمه داده شده است که می تواند از آنها برای تنظیم ساعت، دقیقه، تاریخ، ماه و سال در تراشه RTC استفاده کند. تغییر مداوم این دکمه ها مقادیر مربوطه را تغییر می دهد و آنها را در تراشه RTC ثبت می کند. تایمر زنگ خودکار با استفاده از یک رله فعال می شود که از طریق یک سوئیچ ترانزیستوری کنترل می شود. کلید ترانزیستور بسیار ضروری است زیرا آردوینو نمی تواند جریان کافی برای کار مستقیم رله را تامین کند. افزودن دیود فلایویل D1 به عنوان حفاظتی برای بقیه مدار در هنگام خاموش شدن رله عمل می کند.

کد:
برای این کار باید دو کتابخانه آردوینو را نصب کنید - کتابخانه DS1307 و کتابخانه Time ، در هر خط کد را برای درک بهتر توضیحات مربوط به آن هست و قسمت کدگذاری نیز بسیار ساده است.
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shadi5856 و SONIC
نویسنده
practicalsoft
دریافت‌ها
0
بازدیدها
245
اولین انتشار
آخرین بروزرسانی

رتبه‌بندی‌ها

0.00 ستاره 0 رتبه‌بندی

فایل‌های بیشتری از practicalsoft

فایلهای مشابه

پایش هوای شهری: سیستم IOT پایش CO، دما و رطوبت abass
پایش هوای شهری: سیستم IOT پایش CO، دما و رطوبت
دریافت‌ها
0
به‌روزرسانی شده
بالا