قفل رمز 6 رقمی با ATtiny2313

قفل رمز 6 رقمی با ATtiny2313 2022-05-11

دسترسی دریافت را ندارید
  • نویسنده نویسنده SONIC
  • تاریخ فرستادن تاریخ فرستادن
قفل رمز عبور معمولاً دارای یک قفل الکترومغناطیسی است که تنها زمانی باز می شود که رمز عبور صحیح وارد شود. مداری که در اینجا برای چنین قفلی ارائه شده است، یک سیستم ساده، کم هزینه و امن با رمز عبور شش رقمی است. میکروکنترلر ATtiny2313 (MCU) مورد استفاده در مدار به راحتی در دسترس است و با هر برنامه نویس AVR قابل برنامه ریزی است.
MCU بیست پین ATtiny2313 قلب پروژه است. ابتدا یک رمز عبور شش رقمی باید در EEPROM MCU ذخیره شود. با وارد کردن این رمز عبور قفل باز می شود. رمز عبور ذخیره شده حتی پس از قطع منبع تغذیه نیز در دسترس است. اما رمز عبور شش رقمی را می توان پاک کرد و در صورت لزوم رمز عبور جدیدی ایجاد کرد.
در اینجا فقط از سه دکمه برای وارد کردن یا ذخیره رمز عبور استفاده می شود. LED چشمک زن (LED1) به عنوان نشانگر وضعیت فرآیند MCU استفاده می شود.

Circuit-diagram-of-the-password-locker-696x344.webp

یکی از شش رقم رمز عبور در یک زمان نمایش داده می شود و اجازه ویرایش داده می شود. پنج رقم باقیمانده به صورت ستاره (*) در صفحه نمایش LCD ظاهر می شود. مکان نما LCD1 با وارد کردن اعداد رمز عبور چشمک می زند.
دکمه بالا برای تغییر رقم از 0 به 9 استفاده می شود. به طور مشابه، دکمه Right برای حرکت مکان نما به سمت راست برای ویرایش استفاده می شود. پس از وارد کردن رمز عبور، Enter را فشار دهید تا پردازش رمز وارد شده شروع شود.
جامپر J1 برای پاک کردن رمز عبور موجود ارائه شده است. J1 را ببندید و مدار را روشن کنید. رمز عبور موجود، در صورت وجود، پاک خواهد شد و اکنون ممکن است رمز عبور جدید وارد شود. هنگامی که رمز عبور جدید با موفقیت در EEPROM ذخیره شد، J1 را قطع یا باز کنید، که نباید برای هیچ کاربر دیگری قابل دسترسی باشد.
در صورت استفاده از تراشه جدید، هنگام استفاده از آن برای اولین بار، صفحه نمایش پیام "PWD جدید:" را نشان می دهد و منتظر می ماند تا رمز عبور شش رقمی وارد شود. رمز عبور (به جز 000000 که نامعتبر است) در EEPROM ذخیره می شود و روی LCD نمایش داده می شود. هر رمز عبور از 000001 تا 999999 ممکن است استفاده شود.
اکنون، صفحه نمایش پیام "باز کردن PWD:" را نشان می دهد و منتظر رمز عبور شش رقمی باشید. اگر رمز عبور با رمز عبور ذخیره شده مطابقت داشته باشد، رله به مدت ده ثانیه فعال می شود و پیام "Lock Opened" در LCD1 ظاهر می شود. پس از ده ثانیه، رله RL1 خاموش می شود و نمایشگر دوباره منتظر رمز عبور می شود.
در صورتی که رمز عبور با رمز عبور ذخیره شده مطابقت نداشته باشد، صفحه نمایش "Invalid" را نشان می دهد و منتظر رمز عبور صحیح باشید.
یک منبع تغذیه 5 ولت DC (300 میلی آمپر یا بالاتر) برای کارکرد مدار مورد نیاز است.
نویسنده
SONIC
دریافت‌ها
0
بازدیدها
127
اولین انتشار
آخرین بروزرسانی

رتبه‌بندی‌ها

0.00 ستاره 0 رتبه‌بندی

فایل‌های بیشتری از SONIC

فایلهای مشابه

قفل امنیتی با آردوینو abass
دریافت‌ها
0
به‌روزرسانی شده
قفل کارتی بدون تماس ( کارتی  RFID ) SONIC
قفل کارتی بدون تماس ( کارتی RFID )
دریافت‌ها
0
به‌روزرسانی شده
پروژه ساخت قفل الکترونیک با استفاده از کارت تلفن abass
پروژه ساخت قفل الکترونیک با استفاده از کارت تلفن
دریافت‌ها
1
به‌روزرسانی شده
بالا