قفل کارتی بدون تماس ( کارتی  RFID )

قفل کارتی بدون تماس ( کارتی RFID ) 2022-05-11

دسترسی دریافت را ندارید
  • نویسنده نویسنده SONIC
  • تاریخ فرستادن تاریخ فرستادن
وقتی صحبت از امنیت به میان می‌آید، قفل‌های دیجیتال مبتنی بر کارت RFID نسبت به قفل‌های مکانیکی مبتنی بر کلید قابل اعتمادتر هستند، زیرا به راحتی نمی‌توان آن‌ها را شکست و همچنین قفل بدون تماس هستند. بنابراین، برخی از هتل ها و مراکز مختلف در سراسر جهان از این فناوری استفاده کرده اند. با این حال، خطر لو رفتن رمزهای عبور وجود دارد که به هر کسی اجازه می دهد حریم خصوصی افراد را نقض کند.
بنابراین در پروژه امروز، ما یک قفل بدون تماس RFID برای درب های ورودی از جمله اتاق‌های هتل می‌سازیم که دارای ویژگی دیگری است که به طور موقت جزئیات ورود و خروج هتل را ذخیره می‌کند. این بدان معنی است که کارت فقط برای آن شخص خاص تا زمان تعیین شده و اقامت در هتل کار می کند.

Rfid2.png

کد نویسی
ابتدا باید Liberaries را در Arduino IDE نصب کنیم. برای نصب کتابخانه مورد نیاز، به Arduino IDE رفته و مدیریت کتابخانه را باز کنید. MFRC522 را در نوار جستجو تایپ کرده و install را انتخاب کنید. اکنون می توانید کدنویسی را شروع کنید.
علاوه بر MFRC522، کتابخانه Servo را نیز در کد قرار دهید. در حالی که MFRC522.h ماژول خواننده RFID را قادر می سازد کارت RFID را بخواند، Servo.h قفل را به مکانیزم موتور سروو مجهز می کند.
سپس در تابع setup، ابتدا پورت سریال را برای اشکال زدایی مقداردهی اولیه کنید تا شماره RFID به دست آید. سپس ارتباط SPI را با ماژول RFID مقداردهی اولیه کنید و شماره پین سروو را برای درایو موتور سروو تنظیم کنید.
پس از این، یک تابع حلقه برای خواندن شماره RFID UUID ایجاد کنید. سپس شماره RFID UUID را به رشته تبدیل کنید و بررسی کنید که آیا با شماره UUID صحیح مطابقت دارد یا خیر. اگر بله، موتور سروو به طور خودکار برای باز کردن قفل درب فعال می شود.

rfid3.png
rfid4.jpg


ارتباط
RFID را با آردوینو و سیم سروو/سیگنال (زرد) به پایه 9 وصل کنید (تصویر را ببینید).

Rfid5.png
RFID6.jpg


تست و راه اندازی:
آردوینو و سروو موتور را روشن کنید. حالا سعی کنید یک کارت یا برچسب تصادفی RFID را در قفل قرار دهید. وقتی هیچ اتفاقی نمی افتد، با دیگری امتحان کنید. اگر این امکان را به سروو موتور می دهد تا قفل درب را باز کند، به این معنی است که برچسب RFID صحیح را وارد کرده اید.

fff723c5eac1a6088c6.png
نویسنده
SONIC
دریافت‌ها
0
بازدیدها
101
اولین انتشار
آخرین بروزرسانی

رتبه‌بندی‌ها

0.00 ستاره 0 رتبه‌بندی

فایل‌های بیشتری از SONIC

فایلهای مشابه

قفل امنیتی با آردوینو abass
دریافت‌ها
0
به‌روزرسانی شده
قفل رمز 6 رقمی با ATtiny2313 SONIC
دریافت‌ها
0
به‌روزرسانی شده
پروژه ساخت قفل الکترونیک با استفاده از کارت تلفن abass
پروژه ساخت قفل الکترونیک با استفاده از کارت تلفن
دریافت‌ها
1
به‌روزرسانی شده
منبع تغذیه متغیر 0 تا 24 ولت DC بدون ترانس با ورودی 220V AC SONIC
منبع تغذیه متغیر 0 تا 24 ولت DC بدون ترانس با ورودی 220V AC
دریافت‌ها
3
به‌روزرسانی شده
نمودار شماتیک منبع تغذیه بدون وقفه Eaton PW5110 1000 SONIC
نمودار شماتیک منبع تغذیه بدون وقفه Eaton PW5110 1000
دریافت‌ها
1
به‌روزرسانی شده
بالا