مبدل USB به RS232

مبدل USB به RS232 2022-06-17

دسترسی دریافت را ندارید
از آنجایی که امروزه در اکثر کامپیوترها یک پورت استاندارد COM پیدا نمی کنید و با توجه به اینکه ساده ترین ارتباط بین طرح های آماتور و رایانه شخصی هنوز در خط سریال معمولی است، این مبدل را که خودم ساختم را به شما پیشنهاد میدهم.


2.gifکل مبدل اساساً یک نمونه برای استفاده از مدار FT232RL است. خروجی ولتاژ تغذیه +5 ولت به کانکتور خروجی را مفید دیدم و مستقیماً از کانکتور USB گرفته شده و به طور جداگانه توسط یک سوئیچ روشن می شود. ترانزیستور T1 برای قطع این ولتاژ زمانی که کامپیوتر وارد حالت استندبای ( حالت صرفه جویی انرژی ) می شود استفاده می شود.

3.jpg
4.jpg

عملکرد مبدل را می توان در اتصال زیر آزمایش کرد. PIC16F628A استفاده می شود که شامل پیاده سازی سخت افزاری USART است. این برنامه فقط یک نمایش است، از آن برای درک اصل انتقال داده از طریق یک خط سریال استفاده می شود. تنها عملکرد آن این است که کاراکتر دریافتی را تأیید کند و اگر کاراکتر شماره 1-4 باشد، LED مربوطه را روشن می کند. شماره 0 همه LED ها را خاموش می کند.

در سمت PC، هر برنامه ترمینال را می توان برای ارتباط استفاده کرد، من از PuTTY استفاده می کنم. پس از نصب درایورهای مدار FT232RL، باید پورت COM مجازی مناسب را تنظیم کنید:

سرعت: 9600 baud
بیت های داده: 8
بیت های استاپ: 1
برابری: هیچ
کنترل جریان: ندارد
نکته: اتصال مبدل با ریزپردازنده البته به صورت ضربدری است (TX-RX، RX-TX).

4.gif
نویسنده
SONIC
دریافت‌ها
0
بازدیدها
170
اولین انتشار
آخرین بروزرسانی
رتبه‌بندی
0.00 ستاره 0 رتبه‌بندی

فایل‌های بیشتری از SONIC

اشتراک‌گذاری فایل

بالا