آردوینو (Arduino)

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته رباتیک ایجاد شده و آغاز کننده آن PracticalSoftمی باشد و موضوع آن: آردوینو (Arduino) است. این موضوع تا کنون 87 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته رباتیک
نام موضوع آردوینو (Arduino)
آغاز کننده موضوع PracticalSoft
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها 87
پسندها
آخرین ارسال توسط PracticalSoft

PracticalSoft

پرسنل مدیریت
مدیر کل انجمن
2020-06-06
8,206
1
2,227
198
آردوینو (Arduino)

برای دیدن تصاویر باید ثبت نام کنید

[/CENTER]
آردوینو(Arduino)
آردوینو ( Arduino) یک میکروکنترلر تک‌ بردی است که به منظور تولید راحت‌ تر برنامه‌هایی که با اشیاء یا محیط تعامل داشته باشند طراحی شده‌ است. سخت‌افزار آن شامل یک برد سخت‌افزار متن‌باز که حول میکروکنترلر AVR اتمل یا ARM اتمل طراحی شده‌است. بعنوان مثال مدل Arduino UNO دارای ۶ پین ورودی آنالوگ و همچنین ۱۴ پین ورودی/خروجی دیجیتال است که اجازه اتصال بردهای توسعه مختلفی را فراهم می‌آورد. البته با توسعه آردوینو در مدلهای دیگر تعداد پین های آنالوگ و دیجیتال دچار تغییر شده است. آردوینو می‌تواند جهت ایجاد اشیای تعاملی، گرفتن ورودی از تعداد زیادی سوییچ و حسگر، و کنترل تنوعی از لامپ‌ها، موتورها و سایر خروجی‌های فیزیکی به کار گرفته شود.

تاریخچه
آردوینو در سال ۲۰۰۵ به منظور ایجاد راهی ارزان و ساده برای برنامه‌نویسی اشیایی تعاملی توسط گروهی از مهندسین ایتالیایی ایجاد شد. آردوینو به همراه یک محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار (IDE) ساده ارائه می‌شود که در رایانه‌های عادی قابل اجرا است که اجازهٔ برنامه‌نویسی به کمک c یا c++ را برای آردوینو می‌دهد.

در رابطه با علت نام گذاری این برد به نام آردوینو همه چیز به شهر Ivera در ایتالیا مربوط می شود ؛ در سال 1002 قبل میلاد پادشاه Arduin حکومت کشور ایتالیارا بدست گرفت ، دوسال بعد او توسط پادشاه Henry 2 آلمان سرنگون شد!
در کتاب خاطرات پادشاه Arduin این جمله بود Bar die re Arduino “؛در این محل یک میخانه در خیابان سنگ فرش شده وجود دارد و به علت این که یکی از ۵ نفر اعضای تیم توسعه آردینو در آنجا مشغول به تحصیل بود به این نام در آمد. پس آردوینو نامی تاریخی می باشد.

دلایل توسعه سریع آردوینو
آردوینو (Arduino) یک پلتفرم اوپن سورس الکترونیک است. بدین معنی که نرم‌افزار و طرح سخت‌افزار آن به صورت آزاد در اختیار تمام افراد قرار گرفته و افراد می‌توانند به وسیله آن پروژه‌های الکترونیکی خود را به سادگی انجام دهند. اوپن سورس و رایگان بودن پلتفرم آردوینو باعث شده تا میلیون‌ ها نفر در سراسر جهان از این پلتفرم استفاده نمایند و روز به روز بیشتر آن را توسعه دهند. مزیتی که بواسطه رایگان بودن پلتفرم آردوینو بوجود آمده‌است این است که معمولاً هر کسی در هر کجای جهان یک مدار مکمل به نام شیلد برای انجام یک کار خاص توسط آردوینو طراحی می‌نماید و معمولاً کتابخانه‌ای برای این شیلد می‌نویسد و اغلب اوقات این کتابخانه‌ها به صورت رایگان با سایر افراد به اشتراک گذاشته می‌شود. این ویژگی منحصر به فرد باعث شده تا شما بتوانید برای هر ماژول، سنسور یا قطعه‌ای که می‌خواهید به آردوینو متصل کنید کتابخانه‌های رایگان و صدها مثال رایگان پیدا کنید.
 
آخرین ویرایش:
نام موضوع : آردوینو (Arduino)
دسته : رباتیک
بالا پایین