آموزش آشنایی با انواع ویروس

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته کامپیوتر ایجاد شده و آغاز کننده آن Mahoorمی باشد و موضوع آن: آشنایی با انواع ویروس است. این موضوع تا کنون 19 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته کامپیوتر
نام موضوع آشنایی با انواع ویروس
آغاز کننده موضوع Mahoor
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط Mahoor

Mahoor

مدیر تالار مدرسه
پرسنل مدیریت
مدیر سایت
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-10
ارسالی‌ها
82
پسندها
38
امتیازها
0
مدال‌ها
3
  • نویسنده موضوع
  • مدیر
  • #1
🔴آشنایی با انواع ویروس :

🛠بوت سکتور – Boot Sector:
این نوع ویروس ها در ابتدا به اولین سکتور از هارد درایو وارد می شوند؛ وقتی که کامپیوتر بوت می کند این ویروس ها سپس در حافظه بارگذاری می شوند.

🛠ماکرو – Macro:
ویروس های ماکرو فایل های ایجاد شده توسط برنامه های Word و Excel را آلوده می کنند. ویروس های ماکرو اغلب با استفاده از زبان های ماکرو نویسی ویژوال بیسیک برای برنامه ها نوشته می شوند.

🛠برنامه – Program:
این ویروس ها فایل های اجرایی را آلوده می کنند.

🛠رمزنگاری – Encrypted:
این نوع ویروس از یک رمز ساده برای رمزگذاری خود استفاده می کند.

🛠چندریختی – Polymorphic:
این ویروس مبتنی بر ویروس Encrypted است اما ماژول رمزگشایی با هر بار آلودگی تغییر می کند بنابراین در هر بار که اجرا می شود می تواند تغییر کند تا از تشخیص توسط آنتی ویروس جلوگیری شود.

🛠دگرریختی – Metamorphic:
این ویروس ها شبیه به Polymorphic هستند اما هر زمانیکه برنامه اجرایی جدیدی را آلوده می کنند خود را به صورت کامل باز نویسی می کنند.

🛠مخفی – Stealth:
ین نوع از ویروس های برنامه های آنتی ویروس را توسط جلوگیری از ارسال درخواست به سیستم عامل، دور می زند.

🛠زره پوش – Armored:
اینگونه ویروس ها برای اینکه خود را از دید آنتی ویروس مخفی نگه دارند به آنتی ویروس اینطور القا می کنند که در جایی دیگر از حافظه قرار دارند .بنابر این اینگونه ویروس ها برای شناسایی و Disassemble کردن بسیار دشوار هستند .

🛠چندبخشی – Multipartite:
این ویروس ها ترکیبی از ویروس های boot و program هستند که ابتدا به بخش بوت یا فایل های سیستم حمله می کند و سپس به فایل های دیگر سیستم حمله می کند.
 
بالا