جدیدترین‌ها

کامپیوتر برای خرید هارد (درایو) اس اس دی کدام مدل را انتخاب کنیم

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته مشاوره برای خرید کامپیوتر ولپ تاپ ایجاد شده و آغاز کننده آن PracticalSoftمی باشد و موضوع آن: برای خرید هارد (درایو) اس اس دی کدام مدل را انتخاب کنیم است. این موضوع تا کنون 50 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته مشاوره برای خرید کامپیوتر ولپ تاپ
نام موضوع برای خرید هارد (درایو) اس اس دی کدام مدل را انتخاب کنیم
آغاز کننده موضوع PracticalSoft
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط PracticalSoft

PracticalSoft

پرسنل مدیریت
مدیر کل انجمن
2020/06/06
3,302
1
204
63
برای خرید هارد (درایو) اس اس دی کدام مدل را انتخاب کنیم

⭕️ احتمالا در مورد تاثیر نصب و ارتقای هارد درایو به SSD خیلی چیزها می دانید و مهم ترین آنها اینکه در اکثر موارد تا چند برابر سرعت کار با سیستم شما را بالا می برد.

ولی سوال اینجاست که خرید چه نوع SSD لازم است؟

در ادامه مدل های رایج SSD را بررسی می کنیم

1️⃣مدل SATA 2.5 inch

◀️رایج ترین فرم SSD هستند که در اکثر لپ تاپ های جدید با رابط SATA است قابل استفاده هستند.
با این حال اگر سیستم دسکتاپ یا لپ تاپ شما از درایو 3.5 اینچی پشتیبانی‌می کند نیاز به تبدیل خواهید داشت.

2️⃣ مدل SSD Add-In Card

◀️به لحاظ تئوری از سایر مدل ها سرعت بالاتری دارند و به جای SATA از رابط PCI Express استفاده می‌کنند این نوع از درایورها درون اسلات هایی از مادربرد قرار می گیرند که معمولاً جای کارت های گرافیکی است. بنابراین برای داشتن آن‌ها به سیستم دسکتاپ با اسلات خالی PCIe X4 یا PCIe X16 نیاز خواهید داشت

3️⃣مدل M.2 SSD

◀️شکل ظاهری آن ها شبیه به حافظه رم ولی کوچکتر از آن بین ۲۲ تا ۸۰ میلیمتر است و گزینه مناسبی برای لپ تاپ های باریک هستند، با این حال در بعضی از دسکتاپ های امروزی از آنها استفاده می شود.

بیشترین ظرفیتی که در این مدل دیده می شود معمولاً بین ۲ تا ۴ ترابایت است است در مدل هایی که از تکنولوژی NVME پشتیبانی می کنند سرعتی تا ۵ برابر سریعتر را نسبت به اس اس دی معمولی و از طریق رابطه PCIe فراهم می کنند بنابراین اگر از نظر پرداخت هزینه مشکلی ندارید در خرید این مدل شک نکنید.

4️⃣مدل U.2:

◀️درایور های2.5 اینچی هستند که از طریق رابط PCIe سرعت به مراتب بالاتری نسبت به SSDمعمولی فراهم می کند همچنین در مقایسه با M.2 با ظرفیت بیشتری در دسترس هستند و با توجه به قیمت و مشخصاتی که دارند برای سرور ها مناسب اند.
 
بالا پایین