جدیدترین‌ها

تعریف کیلوگرم در روز ۲۰ می ۲۰۱۹ تغییر کرد.

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته دانستنی ها ایجاد شده و آغاز کننده آن PracticalSoftمی باشد و موضوع آن: تعریف کیلوگرم در روز ۲۰ می ۲۰۱۹ تغییر کرد. است. این موضوع تا کنون 28 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته دانستنی ها
نام موضوع تعریف کیلوگرم در روز ۲۰ می ۲۰۱۹ تغییر کرد.
آغاز کننده موضوع PracticalSoft
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط PracticalSoft

PracticalSoft

پرسنل مدیریت
مدیر کل انجمن
2020/06/06
3,293
1
202
63
photo_2021-03-08_20-23-497525af92af2b1831.jpg


✅ تعریف کیلوگرم در روز ۲۰ می ۲۰۱۹ تغییر کرد.

برای ۱۳۰ سال یک کیلوگرم برابر با جرم یک میله استاندارد ساخته‌شده از آلیاژ پلاتینیوم ـ ایریدیوم بود که در داخل مجموعه‌ای حفاظ‌های تودرتو در اداره بین‌المللی اوزان و مقیاس‌ها در شهر سور در حومه پاریس نگهداری می‌شد. اما دانشمندان متوجه شدند به دلایل نامعلوم در طی زمان از جرم این میله کاسته می‌شود به نحوی که در آخرین اندازه‌گیری به میزان ۵۰ میکروگرم، تقریبا به اندازه یک دانه شن، کاهش وزن داشته است.

کیلوگرم، واحد اساسی جرم، هم‌اکنون با کمیتی کوانتومی با عنوان ثابت پلانک تعریف شده است. این مقدار که یک ثابت تغییرناپذیر در طبیعت است، در همه‌جای فضا و زمان یکسان است.

واحدهای بین‌المللی دیگر که طبق توافقی که در نوامبر ۲۰۱۸ در بیست‌وششمین کنفرانس عمومی وزن و اندازه‌گیری در ورسای فرانسه تغییر کرده‌اند، کلوین، آمپر و مول هستند.
در تغییرات جدید تمام اشیای فیزیکی از تعاریف این یکاها حذف و به جای آن ثابت‌های طبیعی (ثابت بولتزمان، بار الکترون و‌ عدد آووگادرو) معیار قرار داده شده‌اند.

اکنون دانشمندان در حال بروزرسانی واحد زمان هستند: ثانیه!
 
بالا پایین