تعریف Front-End و Back-End به زبان ساده

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته مباحث آزاد ایجاد شده و آغاز کننده آن Mahoorمی باشد و موضوع آن: تعریف Front-End و Back-End به زبان ساده است. این موضوع تا کنون 22 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته مباحث آزاد
نام موضوع تعریف Front-End و Back-End به زبان ساده
آغاز کننده موضوع Mahoor
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط Mahoor

Mahoor

مدیر تالار مدرسه
پرسنل مدیریت
مدیر سایت
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-10
ارسالی‌ها
82
پسندها
38
امتیازها
0
مدال‌ها
3
  • نویسنده موضوع
  • مدیر
  • #1
➕تعریف Front-End و Back-End به زبان ساده➕
ـ➖➖➖➖
⬛ وقتی که ما از Front-end صحبت می‌کنیم، در واقع در مورد قسمتی از وب صحبت می‌کنیم که برای شما قابل مشاهده است. در واقع Front-end ظاهر سایت و رابط کاربری سایت است. تمامی بخشی که شما در وبسایت‌های مختلف می‌بینید ترکیبی از HTML و CSS و JavaScript هستند. برای مثال تمامی سایت‌هایی که دارای منوها، فرم‌ها، نوشته‌ها، طراحی‌ها و برخی عناصر واکنشگرا است که همگی ترکیبی از سه زبان بالا است. طبیعی است که با این تعریف، حدس بزنیم که یک توسعه دهنده رابط کاربری و طراح وب باید بر سه زبان بالا تسلط داشته باشد.
🔴 اما Back-end به طور معمول از سه بخش تشکیل شده. یک سرور، یک برنامه (application) و پایگاه داده(database) در یک سایت خرید کالا، اگر شما اقدام به خرید کنید، در مراحل مختلف در حال تعامل با فرانت اند یا رابط کاربری آن وبسایت هستید و اطلاعات خود را وارد می‌کنید. وقتی که شما اطلاعات خودتان را وارد می‌کنید و درخواست خرید می‌دهید، برنامه یا اپلیکیشن وظیفه ذخیره سازی این اطلاعات را بر روی پایگاه داده برعهده دارد. تمامی اطلاعات بر روی سرور ذخیره می‌شود و هرگاه که شما دوباره به وبسایت مورد نظرتان برگردید تا فرآیند خرید را تکمیل کنید یا خرید دیگری را انجام دهید، اطلاعات شما همانجا خواهند بود. برای زبان‌های Back-end می‌توان به PHP، asp.net و پایتون اشاره کرد.
 
بالا