جدیدترین‌ها

موبایل و تبلت روش تبدیل دستگاه های اندرویدی به مودم

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته Android ایجاد شده و آغاز کننده آن PracticalSoftمی باشد و موضوع آن: روش تبدیل دستگاه های اندرویدی به مودم است. این موضوع تا کنون 36 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته Android
نام موضوع روش تبدیل دستگاه های اندرویدی به مودم
آغاز کننده موضوع PracticalSoft
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط PracticalSoft

PracticalSoft

پرسنل مدیریت
مدیر کل انجمن
2020/06/06
3,293
1
202
63
روش تبدیل دستگاه های اندرویدی به مودم
unnamed.jpg
اگر مودم و اينترنت در دسترس نداريد.
با اين راهکار سريع مي توانيد دستگاه اندرويدي خود را به مودم تبديل کنيد شما بايد براي انجام اين فرآيند در ابتدا يک هماهنگ‌ سازي بين اتصالات شبکه اينترنت موبايل با شبکه به وجود آوريد. و همچنين مهمترين نکته در رابطه با اشتراک گذاري اينترنت تلفن‌هاي هوشمند يعني باتري کامل شارژ شده را نيز فراموش نکنيد. با تبديل دستگاه اندرويدي به مودم شارژ باتري با سرعت بيشتر کاهش مي يابد. پس قبل از آن شارژ دستگاه خود را کامل کنيد.

در ادامه مراحل زير را گام به گام طي کنيد:


در ابتدا وارد بخش تنظيمات تلفن هوشمند خود شده و سپس برروي More کليک کنيد در اين بخش گزينه Tethering and Portable Hotspot را انتخاب کنيد.(در نسخه‌ي جديدتر اندرويد، گوگل تنظيمات Tethering and Portable Hotspot را به صفحه‌ي اول تنظيمات در دستگاه اندرويد انتقال داده است.)


بعد از کليک برروي Tethering and Portable Hotspot وارد قسمت Portable Wi-fi hotspot (يا Mobile Hotspot) شويد و سپس بعد از فعال کردن هات‌اسپات از طريق دستگاه‌هاي ديگر به دنبال واي‌فاي تبلت يا موبايل خود بگرديد.


واي فاي دستگاه دوم( که مي خواهيد به اينترنت وصل شود) خود را روشن کنيد.


به دنبال شبکه واي فايل AndroidAP بگرديد و آن را بيابيد.


بعد از اتصال به AndroidAP با رفتن به تنظيمات Portable Wi-fi hotspot رمز عبور را وارد دستگاه دوم کنيد.

اکنون مي توانيد به اينترنت تبلت يا موبايل خود بپيونديد و از اينترنت لذت ببريد.


نکته مهم : در دستگاه قديمي خود شما بايد SSID و رمز عبور واي فاي را دستي تنظيم کنيد.


براي تنظيمات واي‌فاي اشتراکي لازم است اين موارد را بدانيد

SSID :اسم اينترنت اشتراکي شما
Security :
نوع امنيتي‌ که اينترنت خود را به
اشتراک مي‌گذاريد. ترجيحا WPA 2 PSK را انتخاب کنيد که بالاترين امنيت است.
Password :
رمز اينترنت اشتراکي شما، اگر تنظيمات Security را روي None تنظيم کنيد اين بخش خاموش مي‌شود و بدون رمز عبور مي توانيد از اينترنت بهره بگيريد.


بعد از اين مراحل و بعد از اينکه تنظيمات بالا را انجام داديد، مي‌توانيد اينترنت خود را به اشتراک بگذاريد. البته ذکر اين نکته واجب است که در صورت استفاده از اينترنت اشتراکي هم باتري دستگاه شما و هم بسته اينترنتي و احتمالا شارژ اعتباري سيم‌کارت شما مصرف مي‌شود. در صورت استفاده از اينترنت دائمي نيز فراموش نکنيد که هزينه‌ اينترنت مصرفي براي شما محاسبه مي‌شود و استفاده از اينترنت به اين شيوه کاهشي در روند اينترنت مصرفي نخواهد داشت.

همچنين شما مي‌توانيد با استفاده از اتصال USB به رايانه خود، از اينترنت دستگاه اندرويدي نيز استفاده کنيد. براي اين کار وارد Tethering and Portable Hotspot شده و بعد از اتصال کابل USB، تيک USB Tethering را فعال کنيد تا فرآيند اتصال به اينترنت از طريق گوشي فعال شود.

اکنون به راحتي مي توانيد بدون مودم از اينترنت استفاده کنيد.
 
بالا پایین