جدیدترین‌ها

سیستم ترانکینگ ( Trunking System)

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته برق ساختمان ایجاد شده و آغاز کننده آن Aliمی باشد و موضوع آن: سیستم ترانکینگ ( Trunking System) است. این موضوع تا کنون 39 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته برق ساختمان
نام موضوع سیستم ترانکینگ ( Trunking System)
آغاز کننده موضوع Ali
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط Ali

Ali

کاربر سایت
2020/06/07
134
52
28
30
اصفهان
سیستم ترانکینگ ( Trunking System)


ترانک یک اصطلاح بریتانیایی است و به کانال‌های پلاستیکی‌ای گفته می‌شود که به عنوان مجرای سیم‌های الکتریکی به کار می‌رود و دارای سطح مقطع مستطیل‌شکل با درپوش قابل برداشتن است.
اما ترانکها علاوه بر فضا جهت عبور کابل معمولا مکانیزمی دارند که می توان بر روی انها پریزهای برق و شبکه و کلیدهای خاص را به صورت مستقیم جا سازی نمود. مثلا می توان پریز برق، پریز شبکه و پریز تلفن را داخل ماژولهای خاص قرار داد و ماژولها را در بدنه ترانک قرار داد.
پارتیشن قطعه ای است که در داخل ترانک قرار گرفته و ان را تقسیم به دو یا تقسیم به سه می کند (جهت مجزا کرده کابلهای برق، تلفن و شبکه). در بعضی ترانکها مانند مارشال از مواد سوپر پی وی سی جهت مقاومت بیشتر در برابر ضربه استفاده می شود. اغلب ترانکها از موادی ساخته می شود که در برابر اشتعال مقاوم تر است.
در سیستم ترانکینگ با توجه به نقشه ها قطعات مختلف و گوناگون ترانک ها در جای مناسب خود نصب و سرهم می شوند. ترانک های فلزی با توجه به اینکه میتوانند جریانهای مزاحم الکتریکی را میرا نمایند ( به خاطر بدنه فلزی آنها ) از کیفیت بالاتری نسبت به ترانک های پلاستیکی برخوردارند.

اصولا ترانک ها را میتوان به 5 دسته تقسیم کرد :

1 : ترانکینگ دیواری

2 : ترانکینگ کلیپسی

3 : ترانکینگ دفنی

4 : ترانکینگ ستونی

5 : ترانکینگ آلومینیومی قوس دار
 
بالا پایین