طرز کار UPS ( برق اضطراری بدون وقفه کوتاه مدت )

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته برق ساختمان ایجاد شده و آغاز کننده آن Aliمی باشد و موضوع آن: طرز کار UPS ( برق اضطراری بدون وقفه کوتاه مدت ) است. این موضوع تا کنون 30 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 1 بار پسندیده شده...
نام دسته برق ساختمان
نام موضوع طرز کار UPS ( برق اضطراری بدون وقفه کوتاه مدت )
آغاز کننده موضوع Ali
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط Ali

Ali

کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-07
ارسالی‌ها
96
پسندها
36
امتیازها
18
مدال‌ها
4
سن
30
محل سکونت
اصفهان
  • نویسنده موضوع
  • کاربر سایت
  • #1
طرز کار UPS ( برق اضطراری بدون وقفه کوتاه مدت )

در پشت دستگاه ی وپی اس محلی برای اتصال برق dc و محلی برای اتصال برق شهر وجود دارد. در صورت قطع برق شهر، برق dc که توسط باتری تأمین می شود توسط مدار الکترونیکی مبدّل برق مستقیم به متناوب، به ولتاژ 220 ولت تبديل ميگردد و در عرض چند ميلي ثانيه در اختيار مصرف کننده قرار ميگيرد. برخی
یوپی اس ها داراي تنظيم كننده اتوماتیك ولتاژند تا در هنگام وجود نوسان در برق شبكه عمل تثبيت ولتاژ را نيز در محدودة مشخصي انجام دهند. مقدار محدودة تثبيت ولتاژ معمولاٌ به صورت درصد در مشخصات فني یوپی اس ذكر مي گردد. هنگامي كه ولتاژ ورودي پايين است تنظيم كنندة اتوماتيك ولتاژ ، ولتاژ را بالا ميبرد و هنگامي كه ولتاژ ورودي بالاست ولتاژ را پايين مي آورد.
یوپی اس ها معمولاً با ولتاژ 12،24،36 و 48 ولت مستقیم تغذيه ميشوند. برای مثال، براي ولتاژ 24 ولت دو باتري و براي 48 ولت 4 باطري 12 ولت با مشخصات كاملاً يكسان را با هم سري و به یوپی اس وصل ميكنند. این باتریها در زمان وجود برق شهر توسط مدار شارژ باتری داخل یو پی اس کاملاً شارژ و آماده نگه داشته می شوند.
باطريهای یوپی اس های با توان کم تا 1250 ولت آمپر در داخل دستگاه قرار میگیرد و در دستگاه های پر توان باتری ها را به طور جداگانه در كابينت باتری قرار مي دهند.

انواع یو پی اس از نظر عملکرد داخلی

الف ( یو پی اس آف- لاین Off-Line) :
در این نوع یو پی اس مصرف کننده در حالت عادی از برق شهر استفاده میکند و به محض قطع برق ، یوپی اس وارد مدار می شود و برق باتری را به برق مورد مصرف دستگاه های مصرف کننده تبدیل و در خروجی ارائه میکند.

ب (یوپی اس لاین اینتراکتیو Line Interactive) :
این نوع یو پی اس در حالت وجود برق شهر، جهت تثبیت ولتاژ خروجی برای مصرف کننده از یک ترانسفورماتور برای افزایش و کاهش ولتاژ استفاده می نمایدو هنگام قطع برق شهر بدون وقفه برق مطلوب و مورد نیاز مصرف کننده را از باتری ها تأمین می نماید.

ج (یوپی اس آن-لاین On-Line) :
در اینگونه یوپی اس ها که از کیفیت و حساسیت بالایی برخوردارند پس از تصحیح ولتاژ ورودی و پاک سازی ورودی از انواع نویز و احیاناً تصحیح سطح ولتاژ ورودی، برق ثابت و فیلتر شده در خروجی در اختیار دستگاه های مصرف کننده قرار داده می شود و مداری مجهز به یک پردازندة حساس دائماً ولتاژ و جریان ورودی را کنترل می کند. این یو پی اس ها جهت دستگاه های فوق العاده
حساس آزمایشگاهی، نظامی و...مورد قرار میگیرند.
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hajhasani
بالا