جدیدترین‌ها

سلامت مراقبت از دهان و دندان

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته پزشکی و سلامت ایجاد شده و آغاز کننده آن Sadeghمی باشد و موضوع آن: مراقبت از دهان و دندان است. این موضوع تا کنون 88 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته پزشکی و سلامت
نام موضوع مراقبت از دهان و دندان
آغاز کننده موضوع Sadegh
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط Sadegh

Sadegh

مدیر بخش ورزش (فوتبال)
پرسنل مدیریت
مدیر سایت
2020/06/13
162
133
43
6awd_unnamed.jpg
مراقبت دهان و دندان در خانه به شما در حفظ سلامت دندان ها و جلوگیری از پیشرفت بیماری های لثه (periodontal) کمک می کند .
دندانپزشک تنها می تواند به شما در حفظ سلامت دندان هایتان کمک کند و شما باید کارهایی را در خانه برای حفظ سلامت دندان و مراقبت از لثه در برابر بیماری های لثه (periodontal disease) انجام دهید .

مراقبت مرتب از دندان ها در خانه باید شامل مسواک زدن روزانه و استفاده از نخ دندان باشد . بهترین توصیه این است که روزانه حداقل دوبار مسواک بزنید ، یکبار صبح و یکبار شب قبل از رفتن به رختخواب . همچنین حتما یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید . در صورت امکان این کار را بعد از هر وعده غذایی انجام دهید . مراقبت دهان و دندان به طور صحیح و مناسب در خانه همراه با مراجعه منظم به دندانپزشک ضامن حفظ سلامت دندان ها می باشد .

مراقبت دهان و دندان و بهداشت دهان و دندان در خانه
از محصولاتی استفاده کنید که دارای مجوز رسمی از انجمن دندانپزشکان می باشند . داشتن مجوز مربوطه به منزله ایمن و استانداراد بودن مصرف این محصولات ( مسواک ، خمیر دندان ، نخ دندان و …) در حفظ سلامت دهان و دندان (از جمله در مقابل پوسیدگی و بیماری های لثه) می باشد .

در زیر به برخی از اصول اساسی در رابطه با مراقبت دهان و دندان اشاره شده است :
1- دندان هایتان را دو بار در روز و به مدت حداقل سه دقیقه مسواک بزنید . به منظور اطمینان از اینکه وقت کافی را در حفاظت از دندانهایتان صرف می کنید می توانید از یک تایمراستفاده کنید.

2- حداقل در روز یکبار از نخ دندان استفاده کنید تا فضای بین دندانهایتان تمیز شود .

3- از خمیر دندان و محصولاتی برای مراقبت از دندانهایتان استفاده کنید که دارای مجوز انجمن دندانپزشکان می باشند .

اساس کار مراقبت دهان و دندان در مسواک زدن و استفاده صحیح از نخ دندان است . هدف مراقبت های خانگی مرتب از دندان ها این است که با ساخت پلاک در محیط دندان و اطراف لثه هایتان مقابله شود و از بوی بد دهان ، پوسیدگی دندان و بیماری های لثه اجتناب شود . بزرگسالانی که رعایت این اصول را نادیده می گیرند و اجازه تشکیل پلاک دندانی را میدهند اغلب دچار گسترش عفونت در بافتهای ظریف اطراف دندان هایشان می گردند .

تمامی مواردی که شما برای حفاظت و مراقبت دهان و دندان احتیاج دارید ، به منظور کمک به شما در تمیز کردن دندانهایتان در منزل ، در دارو خانه ها موجود می باشند .این موارد شامل مسواک های معمولی ، مسواک های برقی و پاک کننده های بین دندانی ، نخ دندان های موم دار و بدون موم و انواع دهانشویه ها می باشد . از دندانپزشکتان بپرسید که از کدامیک از این موارد باید در تمیز کردن روزانه دندانهایتان استفاده کنید .

عواقب بهداشت نامناسب دهان و دندان
بهداشت نامناسب دهان و دندان منجر به تجمع پلاک در اطراف ریشه دندان و خطوط لثه می شود که این امر باعث التهاب و قرمزی لثه ها می گردد. پلاک ها ، لایه های مملو از باکتری می باشد که اگر اجازه تجمع آنها در لثه و دندانهایتان را بدهید منجر به پوسیدگی دندان و بیماری های لثه می شوند .

اگر در خانه به مراقبت دهان و دندان هایتان نپردازید و به دندانپزشک به صورت منظم مراجعه نکنید ، این امکان وجود دارد که منجر به گسترش تجمع این پلاک ها در فضاهای خالی اطراف دهانتان شوید . این فضاها در نهایت منجر به تخریب استخوان و سایر بافت های حساسی می شوند که حامی دندانهایتان می باشند و بدین واسطه شما ممکن است دندان های تان را از دست بدهید .

خبر خوب این است که بهداشت مستمر و مراقبت دهان و دندان و چکاپ های مرتب دندانی می توانند از تشکیل پلاک و بیماری های لثه جلوگیری کنند . دهان عاری از پلاک یک دهان سالم می باشد .

نتیجه پایانی :
تنها راه های موثری که در مورد جلوگیری از تشکیل پلاک ها وجود دارد عبارتند از چکاپ های مرتب از دندانها ، شسشوی صحیح دندان ها و استفاده صحیح از مسواک و نخ دندان .
 
بالا پایین