جدیدترین‌ها

نکاتی که باعث افزایش طول عمر تلوزیون led وlcd ما میشوند

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته تلویزیونهای دیجیتال ایجاد شده و آغاز کننده آن PracticalSoftمی باشد و موضوع آن: نکاتی که باعث افزایش طول عمر تلوزیون led وlcd ما میشوند است. این موضوع تا کنون 112 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته تلویزیونهای دیجیتال
نام موضوع نکاتی که باعث افزایش طول عمر تلوزیون led وlcd ما میشوند
آغاز کننده موضوع PracticalSoft
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط PracticalSoft

PracticalSoft

پرسنل مدیریت
مدیر کل انجمن
2020/06/06
3,349
1
206
63
نکاتی که باعث افزایش طول عمر تلوزیون led وlcd ما میشوند

tv.jpg
انتخاب مکان مناسب برای تلویزیون

دمای محلی که تلویزیون رو در آنجا قرار می دید خیلی مهمه. این محل باید دور از سرما، گرما و نور مستقیم خورشید باشه چون نوسان شدید در دمای هوا باعث از بین رفتن سیستم داخلی تلویزیون می‌شه. نزدیک کولر، نزدیکی به رادیاتور شوفاژ هم ممکن هست به تلویزیون آسیب برسونه. همچنین از قرار دادن تلویزیون در مکان‌های پر رفت‌وآمد خودداری کنید. چون ممکنه به دلیل رفت‌وآمد زیاد، برخورد با تلویزیون افزایش پیدا کنه.نوسانات ولتاژ یکی از دلایل خرابی وسایل برقی هست. پس بهتره حتما از محافظ برق برای تلویزیون استفاده کنید. اگر برای مدت‌زمان طولانی از دستگاه استفاده نمی‌کنید، بهتره اون رو از برق بیرون بکشید. چون بعضی از قطعات تلویزیون حتی در زمان استندبای هم مدام در حال کار هستن و این موضوع باعث استهلاک بیشتر دستگاه می‌شه. بهتره که در فواصل زمانی 2 تا 3 ساعت تلویزیون رو به مدت چند دقیقه خاموش کنید تا دمای تجهیزات داخلی اون کاهش پیدا کنه.

از دست زدن به صفحه‌نمایش و فشار دادن اون به مدت طولانی خودداری کنید. مراقبت باشید به صفحه تلویزیون ضربه‌ای وارد نشه و یا جسم نوک تیز نزدیک تلویزیون قرار ندید.

یکی دیگه از کارهایی که باعث می شه طول عمر تلویزیون بیشتر بشه، کم کردن نور پس زمینه یا شفافیت تلویزیون هست. این کار باعث می شه لامپ های ال ای دی صفحه نمایش با تمام توانشون کار نکنن و عمر بیشتری داشته باشن.


روش نظافت تلویزیون LCD و LED

گردگیری و تمیز کردن تلویزیون رو به شکلی انجام بدید که به صفحه اون آسیبی نرسه. هرگز آب یا ماده شوینده‌ و شیشه پاک کن به صفحه‌نمایش تلویزیون اسپری نکنید. برای پاک کردن صفحه‌نمایش از دستمال مخصوص که معمولاً درون جعبه تلویزیون هست، استفاده کنید. همچنین برای پاک کردن قاب دور تلویزیون از دستمال میکرو فایبر که فقط کمی مرطوب شده کمک بگیرید.از تعمیرکار تلویزیون کمک بگیرید
تعمیرات لوازم برقی به دلیل سروکار داشتن با برق، به رعایت موارد ایمنی و فنی نیاز داره. تعمیر خودسرانه این وسایل ممکن هست سلامتی شما رو به خطر بندازه. در شرایطی مثل وارد اومدن ضربه به دستگاه، معیوب شدن دستگاه، ورود اجسام خارجی به داخل دستگاه، انتشار بو یا دود غیرعادی از دستگاه و... دوشاخه تلویزیون رو بلافاصله از پریز بیرون کشیده و با مرکز تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.
 
بالا پایین