جدیدترین‌ها

ولتاژ بسیار پایین ایمنی ( SELV ) چیست؟

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته برق ساختمان ایجاد شده و آغاز کننده آن Aliمی باشد و موضوع آن: ولتاژ بسیار پایین ایمنی ( SELV ) چیست؟ است. این موضوع تا کنون 319 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته برق ساختمان
نام موضوع ولتاژ بسیار پایین ایمنی ( SELV ) چیست؟
آغاز کننده موضوع Ali
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط Ali

Ali

کاربر سایت
2020/06/07
138
52
28
30
اصفهان
ولتاژ بسیار پایین ایمنی ( SELV ) چیست؟

نوعی ولتاژ‌ بسیار پایین است که با استفاده از ترانس ایزوله‌کنندهٔ مخصوص (مطابق استانداردهای مربوط مانند آی‌ئی‌سی ۶۰۷۴۲) فراهم می‌شود.

ولتاژ ثانویه این ترانس‌ها هرگز از ۵۰ ولت rms تجاوز نمی‌کند. ولتاژهای بسیار پایین ایمنی برای مواردی که تجهیزات الکتریکی می‌توانند خطرات جدی در بر داشته باشند مانند استخرهای شنا و شهر بازی‌ها استفاده می‌شود.

مطابق استاندارد IEC هیچ یک از هادی‌های زندهٔ سامانه دارای ولتاژ بسیارپایین ایمنی نمی‌باید با زمین تماس داشته باشند.

پریزهای این سامانه فاقد کنتاکت زمین است و سوکت آن به گونه‌ای ساخته می‌شود که امکان اتصال ناخواسته دیگر سطوح ولتاژ به آن وجود نداشته باشد.
در ولتاژهای بسیار پایین ایمنی که به آن ولتاژ بسیارپایین جداشده نیز می‌گویند، سامانه از زمین و دیگر سامانه‌ها جدا است و بر اثر خطاهای تکی در سامانه احتمال وقوع شوک الکتریکی وجود نخواهد داشت.

اصطلاح SELV برای اشاره به بیشینه ولتاژهای قابل تماس به وسیله انسان که خطرساز نباشند نیز به کار می‌رود که معمولاً‌ ۶۰ ولت دی‌سی در نظر گرفته می‌شود.
 
بالا پایین