جدیدترین‌ها

موبایل و تبلت چرا روت کردن تلفن هوشمند اشتباه است؟

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته Android ایجاد شده و آغاز کننده آن PracticalSoftمی باشد و موضوع آن: چرا روت کردن تلفن هوشمند اشتباه است؟ است. این موضوع تا کنون 53 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته Android
نام موضوع چرا روت کردن تلفن هوشمند اشتباه است؟
آغاز کننده موضوع PracticalSoft
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط PracticalSoft

PracticalSoft

پرسنل مدیریت
مدیر کل انجمن
2020/06/06
3,349
1
206
63
✅ چرا روت کردن تلفن هوشمند اشتباه است؟

🔹در اين تاپیک با ذکر 5 دليل به شما مي گوييم که چرا نبايد تلفن همراهتان را روت کنيد.

🔹روت کردن تلفن همراه به معني دسترسي کامل و بدون محدوديت به تمامي قسمت هاي تلفن همراه و فاش شدن قسمت هاي پنهان آن است. اين کار جداي از محاسني که به گفته برخي از کاربران دارد مي تواند اثرات جبران ناپذيري را بر روي گوشي هوشمندتان بگذارد.

☑️ انقضاي گارانتي تلفن همراه

🔹روت کردن موجب مي شود تا گارانتي تلفن همراه شما باطل شود. فرايند روت دقيقا بر ضد قوانين شرکت هاي سازنده تلفن همراه است بنابراين اگر مي‌خواهيد تلفن همراهتان تحت گارانتي شرکت باقي بماند بايد از روت کردن آن اجتناب کنيد؛ چراکه در غير اينصورت گارانتي به طور کامل از بين مي‌رود.

☑️ روت، تلفن همراهتان را تبديل به يک آجر مي‌کند!

🔹هنگاميکه شما تلفن همراهتان را روت مي کنيد در واقع آن را به يک تکه آجر تبديل کرده ايد. مي پرسيد چرا؟

🔹با انجام اين کار گوشي هوشمند شما فرايند بوت شدن را متوقف کرده و درست مثل يک تکه آجر بي مصرف رفتار مي‌کند. با کمي تامل مي توان دريافت که بهتر است تلفن همراهتان را به خاطر دسترسي بيشتر به قسمت هاي مختلف تبديل به يک شئ بي ارزش نکنيد.

☑️ وارد شدن آسيب هاي غيرقابل برگشت

🔹روت کردن آسيب هاي جبران ناپذيري را به گوشي وارد مي کند و اين امر مي تواند تا جايي پيش رود که شما را وادار به تعويض گوشي و يا پرداخت هزينه هاي هنگفت جهت تعمير آن کند. البته بايد به اين نکته هم توجه کرد که شايد هيچ گاه تلفن همراهتان پس از تعمير مانند روز اول کار نکند!


☑️ کاهش عملکرد باتري تلفن همراه

🔹اگر مصمم هستيد تلفن همراهتان را روت کنيد بايد از اين نکته نيز باخبر باشيد. يکي ديگر از مشکلاتي که ممکن است با انجام اين کار به وجود آيد اين است که باتري تلفن همراهتان ديگر مثل سابق به خوبي عمل نکند. اين کار مي تواند به سرعت عملکرد باتري را تحت تاثير قرار دهد چراکه شما به تمامي قسمت هاي محصور و مخفي تلفن همراهتان دسترسي خواهيد داشت.

🔹توسعه دهندگان تلفن همراه، عمر باتري را بر اساس ميزان سطح دسترسي تعريف شده کاربر به قسمت هاي مختلف گوشي البته بدون در نظر گرفتن فرآيند روت تعيين کرده اند بنابراين با انجام اين کار شما با کارآيي بد باتري مواجه خوهيد شد.

☑️ کاهش کارايي تلفن همراه

🔹جداي از دلايل ذکر شده براي انجام ندادن روت (وارد شدن آسيب هاي غيرقابل برگشت، منقضي شدن گارانتي و...)، يکي ديگر از مشکلاتي که اين کار براي شما به وجود مي آورد اين است که ممکن است کارايي تلفن همراهتان بر اثر انجام اين کار به شدت کاهش يافته و شما مجبور باشيد با دستگاهي کار کنيد که مدام هنگ مي کند و قادر به انجام خواسته هاي شما نيست.

🔹حال با توجه به نکات گفته شده به نظر مي‌رسد دسترسي بي چون و چرا و نامحدود به تمامي قسمت هاي گوشي به آسيب ديدن و بعضا تعويض آن نمي ارزد پس بهتر تصميم بگيريم.
 
بالا پایین