جدیدترین‌ها

موبایل و تبلت ✅آیا از شب تا صبح ماندن گوشی در شارژ ضرر دارد؟🧐

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته نکته ها و ترقندها ایجاد شده و آغاز کننده آن PracticalSoftمی باشد و موضوع آن: ✅آیا از شب تا صبح ماندن گوشی در شارژ ضرر دارد؟🧐 است. این موضوع تا کنون 74 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته نکته ها و ترقندها
نام موضوع ✅آیا از شب تا صبح ماندن گوشی در شارژ ضرر دارد؟🧐
آغاز کننده موضوع PracticalSoft
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط PracticalSoft

PracticalSoft

پرسنل مدیریت
مدیر کل انجمن
2020/06/06
3,349
1
206
63
✅آیا از شب تا صبح ماندن گوشی در شارژ ضرر دارد؟🧐
-61e8b78b0cf0a183.jpg
به طور کلی قبل از بررسی ضرر شارژ از شب تا صبح گوشی و زیاد موندن گوشی در شارژ، اول بهترهه که باطری و شارژ شدن اون رو بهتر بشناسیم و روش شارژ صحیح گوشی رو بدونیم.

باتری های مورد استفاده در گوشی ها از نوع لیتیوم یون (Lithium-ion battery) هست که جدیدا از نوع لیتیوم پلیمر (Li-Po) استفاده می کنن که کوچکتر، سریعتر امن تر و بهتر هستند. این باتری ها دارای چرخه شارژ و به اصطلاح عمر کاربردی هستند.

هنگامی که باتری از صفر تا صد شارژ میشه و مجدد شارژ اون خالی و به صفر میرسه، یک چرخه شارژ به وجود میاد.

باتری های جدید معمولا می تونن بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ چرخه شارژ کامل رو انجام دهند و پس از آن ظرفیت آن ها کاهش می یابد.
البته با توجه به نوع اون ها، اگه معمولا حتی از باتری هم استفاده نشه، عمرش کم میشه. (عمر مفید ۱۸ ماه تا ۳ سال) پس از این دوره ظرفیت باتری در واقعیت از صد درصد به ۷۵-۸۰ کم میشه و به مرور کمتر میشه.

و در نهایت این روند شما مجبور میشید که گوشی تون رو زود به زود شارژ کنید یا اقدام به تعویض باتری اون بکنید.همونطور که چرخه های شارژ رو معرفی کردیم، شما می تونید با روشی این طول چرخه ها رو افزایش بدید. باتری در شارژ های خیلی کم یا خیلی زیاد دچار فعل و انفعالات شیمیایی میشه که عمر اون رو بیشتر کم میکنه. اگه شما باتری خودتون رو زمانی که به ۲۰ درصد میرسه شارژ کنید و در ۸۰ درصد شارژ کردن رو متوقف کنید، عمر باتری زیاد میشه.با این روش تعداد چرخه های مفید باتری به ۱۰۰۰ چرخه میرسه. (تقریبا ۳ سال با یک بار شارژ در روز) البته توجه کنید که در نهایت عمر باتری کاهش پیدا میکنه و باید پس از مدتی اون رو تعویض کنید. راه معرفی شده فقط این روند رو طولانی تر می کنه.


✅بازی کردن با گوشی در حال شارژ، چه چیزهایی باتری گوشی را خراب می کند؟

باتری های گوشی، در دمای ۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد (۳۲ تا ۱۵۸ درجه فارنهایت) بهترین عملکرد رو داره و در دمای کمتر و بیشتر از اون، باتری سریعتر تخلیه و خراب میشه. بنابر این گوشی تون رو در روز های گرم داخل ماشین نگذارید و در فریزر و جاهای عجیب و غریب دیگه خواهشا نزارید😐😂علاوه بر این موارد با بازی کردن، استفاده سنگین و.. هم که دمای گوشی رو افزایش میده، در کنار افزایش دمای شارژ شدن روند تخریبی رو انجام میده پس برای سریعتر شارژ شدن و همچنین جلوگیری از کاهش عمر اون، بهتر هستش استفاده از گوشی در حال شارژ رو کنار بگذارید.
 
بالا پایین