کامپیوتر ✅ چگونه Recycle Bin ویندوز را به صورت خودکار خالی کنیم؟

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته نکته ها و ترقندها ایجاد شده و آغاز کننده آن PracticalSoftمی باشد و موضوع آن: ✅ چگونه Recycle Bin ویندوز را به صورت خودکار خالی کنیم؟ است. این موضوع تا کنون 23 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته نکته ها و ترقندها
نام موضوع ✅ چگونه Recycle Bin ویندوز را به صورت خودکار خالی کنیم؟
آغاز کننده موضوع PracticalSoft
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط PracticalSoft

PracticalSoft

پرسنل مدیریت
مدیر کل انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-06
ارسالی‌ها
2,942
راه‌حل‌ها
1
پسندها
153
امتیازها
63
مدال‌ها
7
  • نویسنده موضوع
  • مدیرکل
  • #1
✅ چگونه Recycle Bin ویندوز را به صورت خودکار خالی کنیم؟


🔹با استفاده از ترفند مي توانيد به Recycle Bin برنامه بدهيد تا به صورت خودکار فايل ها را حذف کند.
زماني که شما فايلي را از روي سيستم خود حذف مي کنيد، اين فايل به صورت مستقيم پاک نمي شود و درRecycle Bin باقي مي ماند. باقي ماندن فايل ها در Recycle Bin (سطل آشغال ويندوز) هم حجم سيستم شما را ميگيرد و هم سرعت سيستم شما را به طور چشمگيري کاهش مي دهد. به همين دليل بايد به صورت مرتب Recycle Bin را تخيله کنيد. اگر اين کار را فراموش مي کنيد مي توانيد از ترفند زير استفاده کنيد تا سطل آشغال ويندوز شما به صورت خودکار تخليه شود.

🔹ابتدا در منوي Start عبارت Task Scheduler را تايپ کنيد و در ليست نتايج بر وارد Task Scheduler شويد. در پنجره‌ي Task Scheduler، در پنل سمت راست و در قسمت Actions بر روي Create Basic Task کليک کنيد.🔹حال در پنجره ي پيش روي، در قسمت Name يک نام دلخواه بنويسيد و سپس بر روي Next کليک کنيد.
در اين مرحله زمان دلخواه خود براي شروع کار را مشخص کنيد.🔹در صفحه‌ي بعد روز دلخواه خود براي انجام عمليات پاک سازي و همچنين تاريخ آغاز و ساعت اجراي آن را مشخص کنيد.🔹در صفحه‌ي بعد،‌ گزينه‌ي Start a Program را انتخاب کرده و روي Next کليک کنيد.

🔹اکنون در قسمت Program/Script عبارت cmd.exe را وارد تايپ کنيد. همچنين در قسمت Add Arguments کد زير را وارد نماييد:
/c "echo Y|PowerShell.exe -NoProfile -Command Clear-RecycleBin"
سپس روي Next کليک کنيد.🔹اکنون تمامي تنظيمات را يک‌بار بازبيني نماييد و روي Finish کليک کنيد.🔹حال در پنجره‌ي اصلي محيط Task Scheduler، برنامه‌ي زماني خود را انتخاب کرده و روي Run کليک کنيد. اگر تمامي مراحل را درست انجام داده باشيد، پنجره‌ي Command Prompt براي لحظه‌اي باز مي‌شود و Recycle Bin خالي مي‌گردد.
 
بالا