جدیدترین‌ها

موبایل و تبلت 🔎پاک کردن کش و داده های یک اپلیکیشن چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته Android ایجاد شده و آغاز کننده آن PracticalSoftمی باشد و موضوع آن: 🔎پاک کردن کش و داده های یک اپلیکیشن چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟ است. این موضوع تا کنون 44 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته Android
نام موضوع 🔎پاک کردن کش و داده های یک اپلیکیشن چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟
آغاز کننده موضوع PracticalSoft
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط PracticalSoft

PracticalSoft

پرسنل مدیریت
مدیر کل انجمن
2020/06/06
3,349
1
206
63
✅پاک کردن کش و داده های یک اپلیکیشن چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

🔎پاک کردن کش اپلیکیشن به چه معناست؟

کش یک منطقه ی ذخیره سازی موقت است که انواع خاصی از داده ها را در خود ذخیره می کند. هدف این بخش سرعت بخشیدن به مدیریت دستگاه شما و همچنین کاهش داده های پردازش و تهیه شده است. احتمالاً شما هم به این موضوع پی برده اید که به هنگام راه اندازی مجدد تلفن هوشمندتان، ممکن است اپلیکیشن دوربین کمی آهسته تر از گذشته باز شود.

در واقع کش به افزایش سرعت هر برنامه پس از یک دور راه اندازی مجدد کمک می کند. به همین ترتیب ممکن است تلفن هوشمندتان بتواند یک وبسایت را برای مشاهده ی مجدد آن سریع تر از قبل بارگذاری کند. دلیل آن هم مشخص است؛ فایل هایی مانند تصاویر قبلاً در کش ذخیره شده و نیازی به بارگذاری مجدد آن ها نیست.

اغلب نیازی به مدیریت داده های کش نیست؛ سیستم عامل اندروید خود در اغلب موارد به این موضوع رسیدگی می کند. با این حال اگر اپلیکیشنی حالاتی غیرمتعارف از خود نشان داده و یا به یک باره متوقف شود نیاز است تا به صورت دستی به مدیریت این بخش بپردازید.

در منوی تنظیمات و در بخش اپلیکیشن ها به تب ALL بروید تا از این طریق قادر به مشاهده ی تمام اپلیکیشن های نصب شده روی دستگاه همراه خود باشید.
هنگامی که شما داده های کش یک اپلیکیشن را پاک می کنید، در واقع اقدام به پاک کردن حافظه ی موقت آن اپلیکیشن می کنید. پس از انجام این کار احتمالاً از نتیجه شگفت زده خواهید شد، چرا که این کار در اکثر اوقات برای رفع مشکل مؤثر واقع می شود. با این حال توجه داشته باشید که این کار به کارایی دستگاه همراه شما کمکی نمی کند و حتی ممکن است سبب کاهش سرعت در برخی اپلیکیشن ها شود.

🔎پاک کردن داده های اپلیکیشن به چه معناست؟

پاک کردن داده های برنامه ها اغلب با خطرات بیشتری همراه بوده و می تواند موجب حذف کامل اطلاعات آن ها شود. این در حالی است که پاک کردن کش خطرات کمتری برای تنظیمات اپلیکیشن ها، عملکرد آن ها و حالات مختلف هر اپلیکیشن دارد.


پاک کردن داده ها، اپلیکیشن مورد نظر شما را دقیقاً به زمانی که برای اولین بار آن را دانلود و نصب کرده بودید باز می گرداند. به عنوان مثال ممکن است در یک اپلیکیشن تناسب اندام تنظیمات صدا را عوض کرده و یا زمانبندی تمرینات مختلف را تغییر دهید. با پاک کردن کش این تغییرات پاک نخواهند شد. این در حالی است که پاک کردن داده های برنامه تمامی این تنظیمات را حذف می کند.

در منوی اپلیکیشن ها می توانید روی هر اپلیکیشنی که می خواهید کلیک کنید تا بدین ترتیب اطلاعات حیاتی برنامه ی مورد نظر خود را مشاهده کنید.
 
بالا پایین