الکترونیک مدار ویژه LED رشد گیاه

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته مدارهای کاربردی ایجاد شده و آغاز کننده آن SONICمی باشد و موضوع آن: LED رشد گیاه است. این موضوع تا کنون 34 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 2 بار پسندیده شده...
نام دسته مدارهای کاربردی
نام موضوع LED رشد گیاه
آغاز کننده موضوع SONIC
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها 34
پسندها
آخرین ارسال توسط SONIC

SONIC

مدیر بخش برق و الکترونیک (SONIC)
پرسنل مدیریت
مدیر انجمن
عضو افتخاری گروه الکترونیک
تاریخ ثبت‌نام
2021-10-14
نوشته‌ها
1,262
پسندها
2,796
امتیازها
148
در این پست در خصوص LED های رشد گیاهان و نحوه ساخت مطالبی را برای شما ارائه میکنم.

لطفا گزینه ورود یا ثبت‌نام را انتخاب کنید تا پیوندها برای شما قابل نمایش شوند


رابطه نور و رشد گیاهان
توجه داشته باشید که چه یک پرورش دهنده باتجربه هیدروپونیک هستید یا فقط به دنبال افزایش فصل رشد هستید، انتخاب نور مناسب برای رشد داخلی ضروری است زیرا نور رشد یکی از حیاتی ترین عناصر یک باغ سرپوشیده است. وقتی صحبت از طیف نور می شود، باند خاصی از طیف نوری که شما به عنوان پرورش دهندگان داخلی به آن اهمیت می دهید، محدوده 400-700 نانومتری است. این نوار که به عنوان "تابش فعال عکس مصنوعی" نیز شناخته می شود، به طول موج های نوری اشاره دارد که گیاهان می توانند برای تمام فرآیندهای مربوط به فتوسنتز استفاده کنند. و در این باند نوری "PAR"، بخش‌های فرعی وجود دارد که گیاهان برای اهداف خاصی از آنها استفاده می‌کنند:
400-490 نانومتر - این نور آبی عمدتاً در مرحله رشد رویشی توسط گیاهان استفاده می شود.
580-700 نانومتر - این نور قرمز نارنجی توسط گیاهان در مرحله گلدهی و میوه دهی استفاده می شود.
شکاف بین 490 نانومتر و 580 نانومتر را ببینید. تقریبا هیچ نوری در محدوده سبز جذب نمی شود!
در مرحله بعد باید شدت نوری را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید زیرا شدت نور رشد مناسب برای رشد موفق داخل خانه کاملا ضروری است. به طور خلاصه، گیاهان برای رشد خود به تمام طول موج های موجود در محدوده نور مرئی نیاز ندارند، اما آنها نور را با طول موج های خاصی برای رشد به خوبی جذب می کنند. سطح شدت ممکن است مطابق با نیاز گیاهان باشد. برای مطالعه عمیق به سایت زیر مراجعه کنید.
لطفا گزینه ورود یا ثبت‌نام را انتخاب کنید تا پیوندها برای شما قابل نمایش شوند


چراغ های رشد LED امروزی فقط از تراشه های LED قرمز-آبی تشکیل شده اند! بنفش یا صورتی

لطفا گزینه ورود یا ثبت‌نام را انتخاب کنید تا پیوندها برای شما قابل نمایش شوند

چرا LED به رنگ بنفش/صورتی روشن است؟ موج جدیدی از تحقیقات نشان می دهد که نور صورتی - ترکیبی از طول موج های قرمز و آبی تمام چیزی است که یک گیاه واقعاً برای رشد به آن نیاز دارد. با این وجود، ترکیب قرمز و آبی، به زبان ساده، گیاه را از بذر به مرحله رویشی و در نهایت به گلدهی می‌رساند، اما کمی کندتر از طیف‌هایی که فقط قرمز و آبی دارند (منبع مرجع – https: //www.valoya.com ).

چگونه یک چراغ رشد ساده با LED بسازید؟
اکنون که برخی از اصول اولیه چراغ‌های رشد را پوشش داده‌ایم، اجازه دهید به ساخت یک نمونه آزمایشی بپردازیم. یادگیری نحوه طراحی و ساختن یک چراغ رشد عالی تنها با تجربه گسترده همراه است، زیرا موارد کلیدی خاصی وجود دارد که باید به طور جدی در نظر گرفته شوند، از جمله طیف رنگ، شدت نور، میزان اثر گذاری، خروجی گرما و غیره.

این یک مدل کوچک رشد گیاه متشکل از 10 ال ای دی 3 میلی متری قرمز و 4 آبی که به برخی از مقاومت ها متصل هستند ساخته شده است.( عکس زیر )

لطفا گزینه ورود یا ثبت‌نام را انتخاب کنید تا پیوندها برای شما قابل نمایش شوند


در نظر داشته باشید LED های قرمز و آبی شفاف، روشنایی بالاتری دارند.

استفاده از LED های RGB

لطفا گزینه ورود یا ثبت‌نام را انتخاب کنید تا پیوندها برای شما قابل نمایش شوند
همانطور که میدانید این نوع LED ها طیف های رنگی متنوعی را می تواند به ما ارائه دهد ، پس میتوان آنها را در پاسیو یا گلخانه کوچک نیز استفاده نمود برای راه اندازی این گونه LED ها شما احتیاج به یک ماژول کنترل RGB دارید که بتوانید طیف رنگ مخصوص رشد گیاهان را داشته باشید.

موفق باشید.
 
برچسب‌ها
آبی استفاده رشد طیف قرمز نور گیاهان
بالا