ریموت کنترل 8 کاناله

الکترونیک ریموت کنترل 8 کاناله 2022-05-29

دسترسی دریافت را ندارید

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته کنترل ها و کنترل کننده ها ایجاد شده و آغاز کننده آن SONICمی باشد و موضوع آن: ریموت کنترل 8 کاناله است. این موضوع تا کنون 85 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 2 بار پسندیده شده...
نام دسته کنترل ها و کنترل کننده ها
نام موضوع ریموت کنترل 8 کاناله
آغاز کننده موضوع SONIC
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط SONIC

SONIC

مدیر بخش برق و الکترونیک (SONIC)
پرسنل مدیریت
مدیر انجمن
عضو افتخاری گروه الکترونیک
استاد و مشاور الکترونیک
تاریخ ثبت‌نام
Oct 14, 2021
نوشته‌ها
1,779
پسندها
4,004
در این پست پروژه ریموت کنترل 8 کاناله را معرفی و ارائه میکنم.

برای دیدن تصاویر باید ثبت نام کنید


این کنترل از راه دور IR که می توانید از آن برای کنترل سایر دستگاه ها یا مدارهای تا 8 دستگاه استفاده کنید.

کدهای کنترل با فرمت RC5 با فرکانس حامل 38 کیلوهرتز ارسال می شوند. فرستنده IR توسط CR2016 که یک باطری 3 ولتی CR2016 است تغذیه می شود. برای افزایش طول عمر باتری، این کار با قرار دادن CPU در حالت SLEEP برای بیشتر اوقات و فعال شدن فقط با فشار دادن یک کلید انجام می شود.

فرستنده

PIC16F630 قلب فرستنده ای است که برای ارسال فرمان IR به گیرنده استفاده می شود. همچنین فرکانس حامل 38 کیلوهرتز را تولید می کند. CR2016 یک باتری 3 ولتی است که منبع تغذیه مدار است.
وقتی کلیدی فشار داده نمی‌شود، CPU در حالت SLEEP کار می‌کند تا مصرف انرژی باتری را کاهش دهد و تنها با فشار دادن هر کلیدی فعال می‌شود. برای فعال کردن CPU از حالت SLEEP، CPU از ویژگی وقفه در تغییر استفاده می کند که با تغییر وضعیت در PORT A قطع می شود، سپس اجرای برنامه پس از وقفه در بردار وقفه است، اگر وقفه سراسری فعال نباشد، برنامه شروع به اجرا می کند. اولین خط کد درست بعد از دستورالعمل SLEEP. در روال سرویس وقفه، نرم افزار کلیدی را که فشار داده شده اسکن می کند و با فشار دادن کلید دستور IR را ارسال می کند.

شماتیک فرستندهبرای دیدن تصاویر باید ثبت نام کنید


گیرنده

گیرنده همچنین از PIC16F630 برای کنترل تمام عملکردها استفاده می کند. هنگامی که برق به مدار اعمال می شود، CPU سیگنال ورودی IR را که خروجی ماژول رمزگشای IR (TSOP4838) است، ارسال می کند. پس از دریافت IR، CPU دستور IR را رمزگشایی می کند و زنگ را حدود 60 میلی ثانیه روشن کنید تا صدای بوق تولید شود.
خروجی (رله) به عنوان یک خروجی جابه‌جایی کار می‌کند، بنابراین وقتی رمزگشایی دستور IR سمت راست کامل شد، خروجی روشن می‌شود و اگر همان فرمان IR دوباره ارسال شود، خروجی خاموش می‌شود.

شماتیک گیرندهبرای دیدن تصاویر باید ثبت نام کنیدموفق باشید.


هرگونه کپی ، نشر ، اقتباس و تجاری سازی منوط به اجازه و ذکر منبع است.
 

بالا