کامپیوتر قفل‌کردن کامپیوتر از راه دور در ویندوز١٠

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته کامپیوتر ایجاد شده و آغاز کننده آن Mahoorمی باشد و موضوع آن: قفل‌کردن کامپیوتر از راه دور در ویندوز١٠ است. این موضوع تا کنون 90 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 0 بار پسندیده شده...
نام دسته کامپیوتر
نام موضوع قفل‌کردن کامپیوتر از راه دور در ویندوز١٠
آغاز کننده موضوع Mahoor
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها 90
پسندها
آخرین ارسال توسط Mahoor

Mahoor

مدیر تالار مدرسه
پرسنل مدیریت
مدیر انجمن
2020-06-10
133
114
43
🔴قفل‌کردن کامپیوتر از راه دور در ویندوز١٠

📜 همه شما عزیزان در دسکتاپ یا لپ‌تاپ‌تان اطلاعات و فایل‌هایی شخصی دارید که قطعا نمی‌خواهید به هیچ عنوان افراد غریبه به آن‌ها دسترسی داشته باشند. ویژگی Dynamic Lock در ویندوز ۱۰، به شما کمک می‌کند که سیستم خود را از راه دور قفل کنید. در این مقاله با روش فعال‌سازی این قابلیت آشنا می‌شوید.

📜شما با استفاده از این ویژگیِ ویندوز ۱۰، می‌توانید از طریق اتصال بلوتوثی با گوشی‌های هوشمند و حسگرهای دیگر، کامپیوتر خود را قفل کنید. حتی می‌توانید تنظیم کنید که کامپیوترتان، ۳۰ ثانیه پس از این‌که از آن دور شدید، به صورت خودکار قفل شود. برای فعال‌سازی این قابلیت حتما باید گوشی‌ خود را با سیستم‌تان همگام کنید.
ابتدا بلوتوث گوشی‌تان را روشن کنید.
بعد برای روشن‌کردن بلوتوث در ویندوز، به بخش تنظیمات بروید و وارد قسمت Devices شوید.
گزینه Bluetooth را فعال کنید. در لیست دستگاه‌ها، دستگاه‌تان را انتخاب کنید و کد نمایش داده‌شده را در گوشی‌تان وارد کنید.

حالا کامپیوتر شروع به پیداکردن گوشی شما می‌کند. بعد از این‌که نام گوشی‌تان را در صفحه نمایش کامپیوتر مشاهده کردید، روی آن کلیک کنید تا کامپیوتر و گوشی همگام (pair) شوند.
بعد از گذراندن این مراحل، گوشی و کامپیوتر شما همگام شده‌اند.
و اما چگونگی فعال‌کردن قابلیت Dynamic Lock:
ابتدا باید وارد بخش تنظیمات ویندوز شوید. برای این کار روی آیکون Start و بعد روی آیکون چرخ‌دنده کلیک کنید.
بعد وارد بخش Accounts شوید و گزینه Sign-in options را انتخاب کنید.
در این صفحه قسمت Dynamic Lock را مشاهده می‌کنید. تیک گزینه‌ای را که در این قسمت قرار دارد، فعال کنید تا این ویژگی برای شما فعال شود.
اگر نمی‌توانید تیک این قسمت را فعال کنید، یعنی هنوز دستگاهی را با کامپیوترتان همگام نکرده‌اید.

بعد از فعال‌سازی، همان‌طور که اشاره شد، ۳۰ ثانیه پس از این‌که گوشی‌تان از محدوده اتصال بلوتوثی دو دستگاه خارج شود، کامپیوتر شما به صورت خودکار قفل می‌شود.

📜پس اگر نگران فایل‌ها و اطلاعات روی کامپیوترتان هستید، خیلی ساده می‌توانید قابلیت Dynamic Lock را فعال کنید تا کامپیوترتان در نبود شما، به دست افراد غریبه نیفتد.
 
بالا پایین