جدیدترین‌ها

نکات مهم اجرای روشنایی ساختمان

اطلاعات موضوع

درباره موضوع در تاریخ, در دسته برق ساختمان ایجاد شده و آغاز کننده آن Aliمی باشد و موضوع آن: نکات مهم اجرای روشنایی ساختمان است. این موضوع تا کنون 92 بازدید کننده و, 0 پاسخ داشته و 1 بار پسندیده شده...
نام دسته برق ساختمان
نام موضوع نکات مهم اجرای روشنایی ساختمان
آغاز کننده موضوع Ali
تاریخ شروع
پاسخ‌ها
بازدیدها
پسندها
آخرین ارسال توسط Ali

Ali

کاربر سایت
2020/06/07
147
62
28
30
اصفهان
نکات مهم اجرای روشنایی ساختمان

روشنایی :
لومن (Lumen) : واحد اندازه گیری نور منتشر شده بوسیله یک لامپ می باشد. به عنوان مثال یک لامپ 100 وات التهابی 1600 لومن نور ساطع می کند.

بهره روشنایی (Efficacy): این مورد بسیار مهم می باشد و بهره نوری یک لامپ را نشان می دهد که با واحد لومن بر وات نشان داده می شود هرچه این حاصل این تقسیم بیشتر باشد بهره نوری لامپ بیشتر خواهد بود که نشان می دهد لامپ مورد نظر توان کمتری مصرف کرده ولی نور بیشتری تولید می کند. در انتخاب بهره روشنایی لامپ ها در روشنایی کارهای خود دقت کنید.

دمای رنگ(Color Temperature) : طبق قائده رنگ های زرد-قرمز ( مانند شعله آتش ) به عنوان رنگ های گرم و آبی-سبز به عنوان رنگ های سرد در نظر گرفته می شوند. دمای رنگ با واحد کلوین (K) نشان داده می شود.
دمای سرد : 3600 تا 5500 کلوین
دمای گرم : 2700 تا 3000 کلوین
نکته : به طور کلی دمای رنگ بین 2700 تا 3600 کلوین برای استفاده در اغلب روشنایی داخلی عمومی و برنامه های روشنایی پیشنهاد می شود.

درخشش (Glare): روشنایی بیش از اندازه از یک منبع نوری مستقیم که باعث سختی در دیدن شود.
نور بازتاب شده از یک تلویزیون یا کامپیوتر تولید درخششش می کنند. در هنگام طراحی روشنایی باید به این مولفه بسیار توجه شود زیرا درخشش بیش از اندازه یک منبع نوری می تواند باعث ایجاد مزاحمت شده و همچنین باعث ناراحتی های چشم گردد.

نکته : از تجمع نوری شدید در یک نقطه جلوگیری کنید.
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hajhasani
بالا پایین